top of page

GROW POT

Produkt do klienta jest dostarczany w postaci sprasowanych kostek.

Grow Pot nasączamy odpowiednią pożywką, z częstotliwością pozwalającą na równomierne pęcznienie kostki. Ważne jest również pH i EC samego roztworu.

Po około godzinie produkt jest już gotowy. Po sprawdzeniu EC z drenażu można przystępować do sadzenia roślin.

Rozsada papryki posadzona w doniczce Grow Pot będzie rosła od 30 do 50 dni w mnożarce. Nawadnianie rozsady odbywa się automatycznie poprzez kroplowniki. Cykle nawadniające są dopasowane do wzrostu roślin i wartości EC.

Najnowszy produkt w ofercie

Grow Pot to nic innego jak foliowa doniczka wypełniona kokosem. Do klienta dostarczana jest w formie sprasowanej. Jej standardowe wymiary to 20 x 20 x 15 cm. Oczywiście na zamówienie wykonujemy dowolny wymiar doniczki.

Gdzie znajduje zastosowanie? Głównie w uprawach w których faza produkcji rozsady trwa relatywnie długo, takich jak papryka, pomidor. Również tam gdzie jest możliwość zagęszczenia uprawy przy jednoczesnym podgrzaniu, tak aby wynosić na miejsce stałe już wyrośnięte rośliny np. truskawka. Dzięki takiemu systemowi uprawy oszczędzamy sporo miejsca, optymalizujemy wzrost.

Rośliny w tym systemie uprawy bardzo szybko rosną - tworząc mocny system korzeniowy i z każdym tygodniem ich wymagania wodne dość szybko zwiększają się.

Już tydzień po posadzeniu widzimy dość szybki przyrost masy rośliny oraz szybki wzrost systemu korzeniowego.

Zamiast sadzenia - wniesienie roślin do tunelu

Wniesienie roślin na miejsce stałe jest uzależnione od pogody zewnętrznej i stanu roślin. Rozsada ustawiona jest już ukorzeniona, podpinamy kapilarę pod kostkę... i to wszystko. Rośliny posadzone w glebie często są narażone na długotrwały, nawet 3-4 tygodniowy stres, ich system korzeniowy długo nie przerasta w zimną glebę i pozostaje w zasadzie blisko rozsadowej bryły korzeniowej.

Sadzimy a raczej wnosimy do tunelu rośliny z dobrze rozrośniętym systemem korzeniowym. Unikamy w ten sposób problemów np. z zalanym podłożem w tunelu, czy z wiosennymi przymrozkami - takie korzenie lepiej zniosą obniżenie temperatury, ponadto podłoże kokosowe jest cieplejsze niż gleba.

W pożywkach w tym konkretnym wiosennym czasie unikamy stosowania monofosforanu potasu jako źródła fosforu a używamy polifosforany.

Ilość Grow Potów na takiej palecie wystarczy do obsadzenia 2,5 tunelu o standardowych wymiarach - 30 x 8 m.

bottom of page