top of page
Coconut coir. Grated coconut shell for t

BEZGLEBOWO - O FIRMIE

Nasza firma specjalizuje się w doradztwie uprawowym w zakresie produkcji ogrodniczej pod osłonami oraz zajmuje się zaopatrzeniem gospodarstw szklarniowych w środki produkcji.

 

Została ona założona w 2007 roku przez Piotra Słomianego, który wcześniej doświadczenie uprawach szklarniowych i tunelowych zdobywał w specjalistycznych firmach funkcjonujących na naszym rynku – przez 2 lata pracował w Tanake (irygacja i komputerowe systemy sterowania klimatem w ogrodnictwie szklarniowym), następnie przez 8 lat był pracownikiem nasiennej firmy De Ruiter Seeds – oferującej nasiona odmian pomidorów, ogórków i papryki do uprawy w szklarniach i tunelach. Był doradcą agrotechnicznym nie tylko w Polsce, ale także na Litwie, Łotwie, Estonii, Białorusi i na Ukrainie.

 

Od początku działalności Grow Concept współpracuje z producentami profesjonalnych podłoży kokosowych do uprawy warzyw, truskawek i roślin ozdobnych. Jesteśmy również producentami luźnego podłoża kokosowego dla uprawy truskawek, malin, kwiatów.

 

Ważnym obszarem działalności firmy jest również współpraca z holenderskim laboratorium Groen Agro Control, wykonującym analizy materiału roślinnego pod kątem obecności patogenów, a także analizy składu pożywek, przelewów i podłoża, na ich podstawie opracowywane są zalecenia dotyczące fertygacji – pozwala na precyzyjne odżywianie uprawianych roślin, bez podawania niepotrzebnie nadmiernych ilości składników pokarmowych.

bottom of page